Gabinet psychologiczny

Zaufanie

Katarzyna Szczepaniak-Misiura

Cennik

 Terapia dzieci i młodzieży to proces wspierający rozwój emocjonalny i psychiczny młodych osób. Jest terapią zindywidualizowaną, mającą na celu rozwiązywanie problemów wieku dorastania, rozwoju pełni możliwości oraz pomocy w trudnych sytuacjach, jakie młodzi ludzi napotykają na swojej drodze. Terapia przebiega w atmosferze zrozumienia, akceptacji i zaufania, co pozwala młodemu człowiekowi otworzyć się i czuć się swobodnie. Spotkania z psychologiem odbywają się regularnie, tworzy on dla dziecka bezpieczną przestrzeń, dzięki której pomaga mu w zwalczaniu negatywnych emocji, odzyskaniu spokoju oraz w nauce radzenia sobie z nimi w przyszłości. Klientem jest dziecko, w związku z czym psychologa obowiązuje klauzula poufności - psycholog nie ujawnia szczegółów terapii rodzicom. Oczywiście może on dawać rodzicom wskazówki jak postępować i wspomóc swoje dziecko w trudnych sytuacjach. Terapia porusza kwestie takie jak stres, lęk, depresja oraz problemy rówieśnicze, oferując skuteczne narzędzia do radzenia sobie z wyzwaniami. Ważne dla efektów terapii jest odpowiednie dobranie technik terapeutycznych do problemów i wieku pacjenta.

Kiedy potrzebna jest pomoc psychologa? Kiedy rodziców zaniepokoją zmiany w zachowaniu, emocje czy trudności w relacjach t.j.:

  • objawy sugerujące spadek nastroju, stres, smutek, przeciążenie, napięcie,

  • zaburzenia odżywiania, zajadanie stresu lub brak apetytu czy stosowanie restrykcyjnych diet,

  • objawy somatyczne, bóle: głowy, stawów, pleców, brzucha, czy przyspieszone bicie serca, potliwość, drżenie rąk,

  • niechęć w nawiązywaniu kontaktów społecznych, zaburzenia snu, bezsenność, poczucie ciągłego zmęczenia, nadmierna senność,

  • pogorszenie wyników w szkole i spadek zaangażowania w naukę,

  • problemy wychowawcze, agresywne zachowania, płaczliwość, nadpobudliwość, drażliwość, wybuchowość,

  • problemy dotyczące relacji z otoczeniem, agresja, łamanie prawa, wandalizm, używanie substancji psychoaktywnych,

  • zachowania autodestrukcyjne, nadużywanie alkoholu, narkotyków i innych substancji uzależniających, okaleczanie się, myśli i próby samobójcze.

Na pierwszym spotkaniu odbywa się wywiad z rodzicem, drugie i trzecie spotkanie dotyczy diagnozy dziecka, a na czwartym ma miejsce omówienie wyników diagnozy z rodzicem.

Terapia dzieci i młodzieży

psycholog.kasia.misiura@gmail.com

ul. Gdyńska 25 lok. 30/2,

II piętro

58-100 Świdnica

bud. PAFAL

601 562 340

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.